ip اختصاصی خبرنامه

ip اختصاصی خبرنامه

ip اختصاصی خبرنامه

خبرنامه نوع ارسالی است که به تمام افرادی که لیست ایمیل گیرندگان خود را با رضایت و اطلاع آن ها دارند پیشنهاد می شود. ارسال خبرنامه بنا به شرایط و نوع ارسال و زیر ساخت ارسال آن به گونه ای است که بالاترین و برترین نوع ارسال ایمیل انبوه محسوب می شود و تمامی افراد ارسال کننده ایمیل خبرنامه به خوبی می توانند توسط یک ارسال خبرنامه با مشتریان و یا کاربران خود در ارتباط باشند.

عدم محدودیت در ارسال، لیست ایمیل گیرندگانی که منتظر دریافت ایمیل از ارسال کننده هستند، استفاده از آدرس ایمیل معتبر مربوط به سایت تجاری، تعداد ریپورت پایین و …. همگی باعث شده اند که خبرنامه نوعی از ارسال باشد که ضریب قرارگیری آن در inbox بالا باشد.

دلیل استفاده از ip اختصاصی خبرنامه :

در کنار تمام موارد عنوان شده، شرکت ایده پردازان در سامانه ارسال ایمیل انبوه خود امکان ثبت دو رکورد spf و DKIM را قرار داده است و به تمام افراد ارسال کننده خبرنامه پیشنهاد می کند که یک IP اختصاصی تهیه نمایند. لزوم وجود یک IP اختصاصی به این دلیل است که بسیاری از سامانه از چند IP برای ارسال ایمیل ها استفاده می کنند که این IP ها به صورت رندوم در ارسال به کار می رود. زمانی که ارسال کننده از بانک ایمیل نامعتبری استفاده نماید و یا میزان گزارش اسپم و یا بلک شدن ارسال کننده در آن  بالا باشد احتمال بلک لیست شدن IP بالا می رود و تمام IP هایی که مشکوک به بلک لیست هستند و یا در این لیست قرار می گیرند ارسال هایشان به اسپم هدایت می شود حتی اگر یک ارسال مطلوب باشد. این مورد را در واسطه ها ارسالی که ارسال هایشان بعد از دو یا سه بار بلاک می شود به راحتی می توان متوجه شد و عموما این شرایط برای ارسال ایمیل مارکتینگ به وجود خواهد آمد. استفاده از یک IP تمیز و اختصاصی که در یک ارسال و توسط یک ارسال کننده مورد استفاده قرار گیرد هیچ پیشینه ای از ارسال را با خود نخواهد داشت و همین مورد باعث می شود تا درصد INBOX شدن ارسال افزایش یابد.

تمام موارد عنوان شده به عنوان راهکارهایی در ارسال خبرنامه به ارسال کنندگان این نوع ارسال پیشنهاد می شود تا ضریب اطمینان ارسال به اینباکس افزایش یابد اما هرگز نمی توان تضمینی بابت INBOX و یا SPAM شدن ارسال ها داد زیرا در نهایت اپراتورهای دریافت کننده ایمیل هستند که با توجه به شرایط و استاندارد خودشان یک ایمیل را در INBOX و یا SPMA قرار خواهند داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *