Report phishing

Report phishing

Report phishing

Report phishing  که مخفف عبارت Report Password Harvesting Fishing می باشد اصطلاحا به گزارش کلاهبرداری در دنیای مجازی اطلاق می شود. با مجازی شدن بیشتر امور و وارد شدن دولت الکترونیک در خلال کارهای روزمره افراد نیز گاها و به صورت دلخواه انجام کارهای خود را در دنیای مجازی دنبال می کنند. در این بین کارهای غیر قانونی و کلاهبرداری نیز این بار به صورت مجازی و در دنیای مجازی به وجودمی آید و در صورتی که کاربران سهوا و یا عمدا دچار این کلاهبرداری شوند ممکن است جبران اشتباهشان گاها غیر ممکن باشد.

اینکه به چه صورت می توان از انجام های آنلاین خود اطمینان کسب کرد مقوله ای است که شاید یک مقاله را به خود اختصاص دهد اما ما این مورد را منحصرا در ایمیل بررسی می نماییم .

شاید شما ایمیل هایی دریافت نموده باشید که چه در spam و چه در inbox از شما بخواهد نرم افزار خاصی که لینک دانلودش را در همان ایمیل قرار داده اند دانلود نمایید . اگر شما ارسال کننده ایمیل را نشناسید و یا ایمیل در spam بوده باشد احتمال اینکه لینک دانلود یک بد افزار را در ایمیل قرار داده باشند بسیار زیاد است.

از طرفی ممکن است تحت عناوین مختلف و به هر صورتی شما از طریق ایمیل ( نه در سامانه هایی که قابلیت پرداخت آنلاین را دارند ) به درگاه بانکی متصل شوید. ممکن است ایمیل محتوایی به مضمون برنده شدن در برند و یا تخفیف آنی باشد و به شما اعلام شود که مدت زمان اندکی برای استفاده از این ویژگی دارید. عموما ایمیل های حاوی این مضامین مورد تایید سامانه ای که از آن ارسال شده اند نیستند و مسئولیت به عهده شخص ارسال کننده است. حال اگر دریافت کننده ایمیلی باشید که دارای مضامین مشکوک باشد با  درنظر گرفتن موارد زیر می توانید از داخل ایمیل خود ( مخصوصا gmail ) اعلام Report phishing  داشته باشید. البته باید توجه داشت ایمیل مارکتینگ نوع ارسالی ایمیل گروهی است که بالاترینReport phishing  را به خود اختصاص می دهد.

موارد تاثیر گذار در اعلام Report phishing   :

دریافت ایمیل در اسپم

اعلام درگاه بانکی و اتصال به درگاهی بدون مشخصات بانک

دارا بودن آدرس اشتباه درگاه و یا مشابهت با آدرس اصلی

دارا نبودن SSL لینک اعلامی ( عدم نمایش HTTPS و نمایش علامت قفل )

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *