جلوگیری از دریافت اسپم

جلوگیری از دریافت اسپم

جلوگیری از دریافت اسپم

 جلوگیری از دریافت اسپم با توجه به حجم بالای اسپم ها راهکاری است که  برای تمام کاربران در دنیای مجازی مهم و حیاتی تلقی می شود. دریافت تعداد بالای spam گاهی به حدی می رسد که از آزار کاربر گذشته و به کلاهبرداری ختم می شود. زمانی که بر خلاف خواسته و یا درخواست گیرنده و یا به مقدار بسیار زیاد اقدام به ارسال نماییم آن ارسال جزو اسپم تلقی می شود. هرزنامه یا email spam نیز دریافت ایمیل هایی است که کاربر بدون شناخت ارسال کننده و یا اعلام درخواست دریافت تعداد بالایی ایمیل دریافت می کند که برایش بی فایده است.

تبعات ارسال ایمیل اسپم را باید از چندین وجه بررسی کرد اما در این بین فرستنده کمترین ضرر و هزینه را متحمل می شود و اپراتور ها و روند ارسال درگیر ارسالی می شوند که عملا نا کارآمد است .

اسپم را به چندین دسته تقسیم می کنند که ما تنها به اسپم های ایمیلی می پردازیم. اصولا زمانی که آدرس ایمیل از طریق جست جو های اینترنتی ، خرید ایمیل از بازار سیاه ، استفاده از ربات های یابنده ایمیل و …. به دست می آید که فعال بودن و یا صحیح بودن آن نیز محرز نیست. زمانی که ایمیلی مشکوک دارای مضامینی بابت پرداخت هزینه و یا دریافت کالایی به صورت هدیه و یا رایگان و … به صورت انبوه به همین آدرس ایمیل ها انجام می شود با درصد بسیار بالایی به اسپم صندوق دریافت ایمیل منتقل خواهند شد.

ارسال کنندگان ایمیل با ارسال ایمیل گروهی و بدون هدف ایمیل به آدرس ایمیل ها منتظر پاسخ ایمیل نیز هستند. درصورتی که پاسخی به ایمیل اسپم داده شود ان ایمیل در لیست ارسال اسپم ها قرار خواهد گرفت. متاسفانه افراد بسیاری با اعتماد به محتوای ایمیل اسپم دچار ضرر شده اند.

جلوگیری از دریافت اسپم :

برای جلوگیری از دریافت اسپم دو راه کلی وجود دارد البته با توجه به روش های پیشرفته ارسال  spam  این روش ها نیز متنوع خواهند بود اما به راه کلی اشاره خواهیم کرد.

  • استفاده از نرم افزارهای فیلتر کننده

با تعریف کلمات و یا توشتار مشخص تمام ایمیل های مشکوک و حاوی موارد فیلتری دیگر دریافت نخواهد شد اما در این روش اشکالاتی مانند امکان عدو دریافت ایمیل صحیح و … وجود دارد.

  • استفاده از report spam

این قابلیت در اکثر صندوق های ورودی مانند yahoo و یا gmail وجود دارد . با این قابلیت درصورتی که ایمیلی را دریافت نمودید که مشخصات اسپم را داشت و یا حتی در inbox دریافت شده بود اما مایل به دریافت مجدد از ارسال کننده نبودید گزارش اسپم آن را بدهید. با این روش هم دیگر از آن دامنه ایمیلی دریافت نخواهد شد و هم در ارسال دامنه مذکور به دیگر ایمیل ها ، اپراتور ابتدا با دید ایمیل اسپم با آن مواجه خواهد شد. مسلما این کار باعث جلوگیری از دریافت اسپم در بقیه ایمیل ها خواهد بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *