ارسال ایمیل انبوه از وب میل شخصی و یا وب میل عمومی

ارسال ایمیل انبوه از وب میل شخصی و یا وب میل عمومی

ارسال ایمیل انبوه از وب میل شخصی و یا وب میل عمومی

با توجه به اشاره هایی که در شماره قبلی به ایمیل های شخصی و یا عمومی داشتیم عنوان این متن صورت گرفت که در نوع استفاده از هر یک با یک سری مشابهت ها رو به رو هستیم که عملکرد با این دو نوع وب میل ها را برای ما مشابه هم میسازد. البته اشاره چندان زیادی به نحوه و یا کیفیت و ارسال های انبوه با استفاده از هر یک ازین وب میل ها نشد.

شاید بهتر باشد که امروز به این موضوع پرداخته شود که هر یک ازین وب میل ها برای ارسال های گروهی به مخاطبین شما دارای چه ویژگی های هستند و اگر بخواهید از این دو، یکی را برای ارسال انبوه ایمیل انتخاب نمایید کدام یک گزینه مناسبی برای شما می باشد.

ابتدا بهتر است از وب میل های عمومی که تحت دامنه های عمومی مانند YAHOO و یا  GOOGLE می باشند شروع کنیم. در ابتدا و برای تمام افراد می توان گفت حداقل یک ایمیل با دامنه عمومی وجود دارد که شخص بتواند با دوستان و یا افراد موردنظرشان ارتباط لازم را داشته باشند. مسلما اگر مخاطب یک فرد باشد دامنه تعداد ایمیل ها زیاد مهم نیست ولی اگر دریافت کنندگان بیش از یک نفر باشند چه؟

برای ارسال به صورت گروهی با استفاده از ایمیل های عمومی محدودیت ظرفیت وجود دارد. اگر دریافت کنندگان را همگی بشناسید و آدرس ایمیل شان نیز معتبر باشد باید بدانید که حداکثر بیش از ۳۰ گیرنده به صورت کلی و در هر ساعت نمی توانید برای ارسال گروهی انتخاب نمایید و این محدودیت به صورت دائمی وجود دارد. در مقابل اگر هم آدرس گیرنده و یا گیرندگانی نامعتبر باشد نمی توانید به افراد بعد از آن ارسال ایمیل داشته باشید.

در مقابل ایمیل های عمومی؛ وب میل هایی وجود دارند که تحت دامنه های شخصی و اغلب تجاری برای افراد داخل سازمان تهیه می شوند تا افراد بتوانند با استفاده از این ایمیل شخصی و مربوط به تجارتشان با افراد مرتبط با حوزه کاری خود در ارتباط باشند.

ارسال ایمیل انبوه از وب میل شخصی و یا وب میل عمومی

ارسال ایمیل انبوه از وب میل شخصی و یا وب میل عمومی

در استفاده از این وب میل ها نیز تاثیر زیادی در هنگام ارسال تکی ایمیل به یک مخاطب خاص به وجود نخواهد آمد ولی در ارسال انبوه شرایط به گونه ی دیگری است. ابتدا ذکر این مورد ضروری است که اکثر وب میل ها بر روی دامنه های تجاری دارای هاست اشتراکی از میزبان خود هستند و به همه به یک میزان اجازه دریافت و ارسال ایمیل داده خواهد شد و پر شدن فضای یک ایمیل مستلزم پاک کردن آن ایمیل ها می باشد و فضای شخص دیگری کم نخواهد شد. در ارسال ایمیل به صورت انبوه هم محدودیت تعداد ارسال ۲۰۰ ایمیل در ساعت از میزبان وب قرار داده شده است ( البته بنا به نظرات مختلف این تعداد می تواند ۴ ایمیل در ساعت و یا ۱۰۰۰ ایمیل در ساعت نیز باشد که ما در این بحث میانگین ۲۰۰ ارسال در هر ساعت را در نظر گرفته ایم ) با ارسال بیش از این مقدار سیستم اجازه ارسال را دیگر به شخص و آن اکانت خاص نخواهد داد زیرا هم از نظر موارد فنی امکان بسته شدن ip وجود دارد و هم اجازه ارسال دیگر اکانت های وب میل مربوط به آن هاست گرفته خواهد شد.

البته اگر از بین آدرس ایمیل های گیرندگان حتی یک آدرس نامعتبر وجود داشته باشد و اصطلاحا آن ایمیل اصلا پیدا نشود مابقی ارسال ها به SPAM هدایت شده و دیگر اکانت یک ارسال کننده معتبر شناخته نخواهد شد و این مورد ممکن است بر روی دیگر اکتانت های آن دامنه تجاری نیز اثر بگذارد و امکان ارسال گروهی E-mail به آن شرکت داده نشود.

با این تفاسیر بعید به نظر می رسد که هر یک ازین دو وب میل گزینه های مناسبی برای ارسال ایمیل انبوه بوده باشند. از این رو راهی جدید و البته بسیار سودمند و تاثیر گذار برای ارسال ایمیل به شما معرفی خواهد شد تا بتوانید علاوه بر مشاهده و بررسی تفاوت بین وب میل ها و پیشنهاد ما، بهترین گزینه برای ارسال گروهی ایمیل را انتخاب نمایید.

پس در شماره بعدی این دانشنامه با ما همراه باشید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *